۱۴۰۲ سه شنبه ۱۶ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1401/12/14 معادن راکد استان تعیین تکلیف می شود
معادن راکد استان تعیین تکلیف می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: گاه امتیاز استخراج یک معدن به نام سرمایه گذاری ثبت می‌شود اما نسبت به استخراج مواد معدنی اقدامی صورت نمی گیرد لذا این معادن راکد براساس ماده 20 قانون معدن در استان تعیین تکلیف خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ علیرضا عباس زاده با بیان این مطلب در شورای معادن استان اظهار داشت: براساس قانون، این معادن از افراد گرفته شده، به مزایده گذاشته می شوند تا مانع رشد توسعه معدنی استان نباشند.
وی عنوان کرد: معادن، زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی خراسان جنوبی هستند و امیدواریم با مانع زدایی در بخش معدن، شاهد رشد و توسعه استان به خصوص در بخش معدن باشیم.
معاون عمرانی استاندار از مسئولان حوزه های متولی خواست نسبت به تعیین تکلیف و انتقال پرونده مالیاتی تا پایان سال جاری اقدام کنند.
عباس زاده ادامه داد: در سال جاری در این خصوص اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و حجم زیادی از پرونده‌ها به استان منتقل شده است.
وی با ذکر این نکته که براساس تکلیف قانونی برنامه ششم توسعه، پرونده‌های مالیاتی باید یا به استان منتقل و یا هم سهم مالیات استان واریز شود، اضافه کرد: تنها 21 پرونده مالیاتی تعیین تکلیف نشده در خراسان جنوبی داریم که باید در اسرع وقت و حداقل تا پایان سال جاری نسبت به تعیین تکلیف این پرونده‌ها اقدام شود.
عباس زاده با اشاره به اینکه یکی از راه‌های درآمدی شهرداری‌ها معادن است، اضافه کرد: خدمات شهرداری به عامه مردم می رسد پس باید همراهی های لازم برای تأمین هزینه جاری شهرداری ها از محل معادن را داشته باشیم.
وی بخش معدن را مهمترین مزیت استان برای توسعه دانست و گفت: خراسان جنوبی با دارا بودن بیش از 800 معدن غنی از استان های برتر معدنی کشور است.
معاون استاندار خاطر نشان کرد: توسعه استان بر محور معدن در اولویت‌ پیگیری‌ها قرار دارد و در سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی هم به این ظرفیت ها توجه شده است .
 عباس زاده تصریح کرد: برای برون رفت از رکود در حوزه معدن حتماً باید برنامه‌ریزی شود در همین راستا شورای معدن استان در راستای بررسی مسائل حوزه معدن به صورت مستمر تشکیل می شود.
 وی عنوان کرد: یکی از مهمترین دغدغه برخی معدنکاران و سرمایه گذاران این حوزه، محاسبه حقوق دولتی معادن بر اساس استخراج واقعی معدن است که موضوع دریافت حق دولتی معادن براساس استخراج واقعی در شورای معادن استان مصوب و برای تصویب به شورای عالی معادن کشور نیز ارسال خواهد شد.
تعداد بازدید: 272
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal