۱۴۰۲ سه شنبه ۱۶ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1401/12/15 هدف از اقدامات ستاد خدمات سفر، ایمن تر شدن جاده ها و کاهش آمارتصادفات جاده ای است
هدف از اقدامات ستاد خدمات سفر، ایمن تر شدن جاده ها و کاهش آمارتصادفات جاده ای است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: هدف از اقدامات ستاد خدمات سفر، ایمن تر شدن جاده ها و کاهش آمارتصادفات جاده ای است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ علیرضا عباس زاده با بیان این مطلب در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان خاطرنشان کرد: مهم این است که در طول بازه زمانی یک ماهه اجرای طرح نوروزی، همه ظرفیت های استان باید بسیج شده و برای خدمت به مردم در اختیار ستاد اجرایی خدمات سفر قرار گیرند تا سفری ایمن تر و نوروزی شاداب تر را تجربه کنیم.
وی با اشاره به اینکه چهار دستگاه امدادی پلیس راهور، راهداری و حمل و نقل جاده ای ، جمعیت هلال احمر و اورژانس به عنوان اعضای اصلی ستاد می باشند، تصریح کرد: باید با هم افزایی مثبت بین دستگاهی، ستاد اجرایی خدمات سفر استان، همچون سال گذشته موفق عمل نماید.
معاون استاندار از شرایط حاکم بر محورهای مواصلاتی استان گفت و اظهار داشت: در صورت نیاز با بهره گیری از سامانه مدیریت بحران، در محورهای مواصلاتی استان برای رانندگان، پیامک هشدار ترافیکی یا هشدار نارنجی و... ارسال خواهد شد.
عباس زاده افزود: به جهت اهمیت موضوع، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز بنرهای هشدار دهنده ترافیکی خلاقانه و هنرمندانه ای را در محورهای مواصلاتی استان نصب خواهد کرد.
وی ادامه داد: فرمانداران شهرستان های تابعه استان و شهرداران می بایست جهت استراحت مردم محل هایی را در طول محورهای مواصلاتی استان جانمایی نمایند و خدمات سفر در مسیر جاده ها به نحو مقتضی ارائه گردد تا در صورت بروز حادثه به سرعت پیگیری شود.
معاون استاندار متذکر شد: از آن جایی که بخش عمده ای از مسافرین نوروزی استان را زوار مشهد مقدس تشکیل می دهند، لذا بیشتر مسافرت ها از تعطیلی نیمه شعبان آغاز شده و قبل از شروع ماه مبارک رمضان به پایان خواهد رسید اما این ستاد در طول یکماه جهت ارئه خدمت به مسافرین نوروزی آمادگی لازم را خواهد داشت.
عباس زاده با تدکید بر ضرورت آماده بودن مجتمع های بین راهی، اظهار داشت: سیاه چادرهای عشایری، بازارچه های صنایع دستی، نانوایی ها، چادرهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر، امکانات رفاهی و ... در طول جاده های کویری جهت توقف و استراحت مسافرین نوروزی جانمایی و توسط دستگاه های مرتبط مستقر خواهند شد.
به گفته وی؛ تیم های امدادی استان در هشت نقطه مجتمع رفاهی زمرد شرق در محور نهبندان – سربیشه، گردنه ثمن شاهی در محور بیرجند – قاین، ده محمد در محور طبس- عشق آباد –بردسکن، دیگ رستم در محور دیهوک – راور، سه راهی شهید زارع در محور فردوس-بشرویه – دیهوک و سه راه جعفری در محور طبس- اصفهان به صورت تجمیعی مستقر خواهند شد.
تعداد بازدید: 265
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal