۱۴۰۲ سه شنبه ۱۶ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1401/12/27 اختصاص 3362 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های بشرویه و طبس
اختصاص 3362 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های بشرویه و طبس
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از اختصاص سه هزار و 362 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های بشرویه و طبس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ عباس زاده با اعلام این خبر، خاطرنشان کرد: با پیگیری استاندار و بر اساس درخواست ستاد مدیریت بحران استان، هیئت دولت، پرداخت اعتبار لازم برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های 22 آذر ماه و سوم دی ماه امسال شهرستان های بشرویه و طبس را تصویب و ابلاغ نمود.
وی تصریح کرد: بر اساس این تصویب نامه، دولت هزار و 50 میلیارد ریال برای جبران خسارت های وارده به اماکن مسکونی شهری و روستایی و نیز تأسیسات زیربنایی دولتی و عمومی و زیرساخت‌های بخش کشاورزی اختصاص داد.
معاون استاندار از اختصاص 800 میلیون ریال کمک بلاعوض جهت احداث هر واحد مسکونی شهری و روستایی نیز گفت.
عباس زاده ادامه داد: کمک بلاعوض تعیین شده جهت انجام تعمیرات واحد های مسکونی و تجاری شهری و روستایی خسارت دیده از زلزله به ازای هر واحد 200 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
وی تأکید کرد: برای تأمین لوازم معیشتی شامل لوازم خانگی و سرمایه ای، به ازای هر واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده مبلغ 150 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
به گفته وی؛ برای بازسازی تأسیسات دولتی و عمومی و نیز زیر ساخت‌های بخش کشاورزی خسارت دیده در زلزله 200 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.
معاون استاندار همچنین از تعیین مبلغ 2 هزار و 312 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی گفت و اظهار داشت: تسهیلات تعیین شده برای احداث هر واحد در مناطق شهری تا سقف 3 هزار و 500 میلیون ریال با سود و کارمزد 6 درصد تعیین شده است.
عباس زاده تصریح کرد: سقف تسهیلات تعیین شده برای هر واحد مسکونی در مناطق روستایی سه هزار میلیون ریال با سود و کارمزد 5 درصد می باشد.
وی با بیان اینکه تسهیلات تعیین شده برای تعمیرات واحدهای شهری و روستایی به ازای هر واحد تا سقف 300 میلیون ریال است، متذکر شد: سقف تسهیلات تعیین شده برای تأمین لوازم معیشتی (لوازم خانگی و سرمایه ای) به ازای هر واحد 300 میلیون ریال می باشد.
به گفته وی؛ جهت بازسازی واحدهای دامی خسارت‌ دیده نیز به ازای هر واحد تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.
تعداد بازدید: 285
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal