۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1397/10/19 بايد مردم را با اقدامات ايجابي به سمت استاندارد سوق داد
بايد مردم را با اقدامات ايجابي به سمت استاندارد سوق داد
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي، كه در كارگروه استانداردسازي و ارتقاء كيفيت كالا و خدمات استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: مسئولين امر بايد تلاش كنند تا مردم را با انجام اقدامات ايجابي و تشويق به سمت رعايت موازين استاندارد سوق دهند نه با اقدامات سلبي و تنبيهي.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي سيد مجتبي علوي مقدم، ضمن تأكيد بر رعايت اصول استاندارد در كليه اماكن عمومي، مجتمع ها و اماكن پرتردد، گفت:دستگاه‌هاي متولي از جمله آموزش و پرورش، نوسازي مدارس، بهزيستي و... موظفند نسبت به نظارت و كنترل دقيق سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي اين اماكن، به دقت و حساسيت اقدامات لازم را به انجام برسانند.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي ، با تاكيد بر اينكه نبايد بگذاريم اتفاقي بيفتد؛ گفت: همواره پيشگيري مقدم بر درمان است؛ از اين رو متوليان بايد با احصاء مشكلات و اولويت بندي آنها نسبت به رفع آنها در قالب هاي زماني مشخص، اقدام كنند؛ چرا كه هزينه هايي كه در زمان پيشگيري انجام مي شود؛ به مراتب كمتر از زماني است كه اتفاق يا حادثه اي رخ داده و بعد از آن به فكر درمان آن باشيم.
علوي مقدم، رعايت اصول مهندسي ساخت و ساز را يكي از اين اقدامات دانست و تصريح كرد: تعريف سيستم هاي نظارت و بازرسي مداوم و دقيق از دستگاه‌هاي خدمات‌رسان از ديگر اقداماتي است كه در اين رابطه بايد به انجام برسد.
رئيس كارگروه استانداردسازي و ارتقاء كيفيت كالا و خدمات استان، با بيان اينكه در حال حاضر برخي از شركت هاي توليد مصالح ساختماني فاقد مجوزها و استاندارد‌سازي لازم هستند؛ گفت:اين موضوع مستقيماً با جان و مال مردم ارتباط دارد ؛ ازاين رو متوليان امر بايد مشكلات موجود در اين حوزه را با حساسيت كامل مورد توجه قرار داده و براي جلسه آتي كارگروه گزارش كاملي از وضعيت واحدهاي توليدي مصالح ساختماني به جلسه ارائه گردد.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي، ضمن تاكيد بر نظارت جدي بر ايمني آسانسورهاي مجتمع هاي اداري، تجاري و مسكوني، اظهار كرد: دستگاه هاي ذي ربط از جمله اداره كل استاندارد و نظام مهندسي بر اساس وظيفه ذاتي و ضوابط و آيين نامه هاي تعريف شده، موظفند بازديدهاي دوره اي از نحوه عملكرد و ايمني آسانسورها داشته باشند و قطعاً اگر اطلاع رساني كامل به مردم استان صورت پذيرد مردم نيز با درك اهميت و ضرورت موضوع، همكاري لازم را خواهند داشت.
وي با تاكيد بر لزوم قانونمندتر شدن قراردادهاي ايمني شركت‌هاي آسانسور، اظهار كرد : قانونمند شدن قراردادهاي ايمني شركت‌هاي آسانسور در راستاي افزايش ايمني و استاندارد اين صنعت ضروري است.
علوي مقدم، به موضوع آموزش و فرهنگ سازي در حوزه استانداردسازي تاكيد كرد و گفت : بايد از ظرفيت رسانه‌ها و نهادهاي فرهنگي و آموزشي براي فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني عمومي استفاده كرد تا مردم با اطلاع و علاقه به سمت رعايت اصول استاندارد حركت كرده و آن را به طور جد مورد توجه قرار دهند.
وي در پايان خاطرنشان كرد: آتش نشاني موظف است در بازديدهاي دوره اي شرايط ايمني و هشدار دهنده تمامي تاسيسات زيرساختي(برق، آب، گاز و...)مجتمع ها و اماكن عمومي و آموزشي را بررسي و بازديد نموده و درخصوص رفع نواقص، تذكرات لازم را به متوليان به صورت كتبي ارائه نمايند.
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal