۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1395/10/26 دولت توجه ویژه ای به موضوع آبرسانی دارد
دولت توجه ویژه ای به موضوع آبرسانی دارد
استاندار خراسان جنوبی که در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آبرسانی روستایی، تانکرها و حقوق آبداران استان سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود: دولت تدبیر و امید در سال جاری و سال آینده توجه ویژه ای به موضوع آبرسانی روستایی و شهری داشته است که باید از این ظرفیت، نهایت بهره برداری از سوی مسئولین ذی ربط صورت گیرد.
مهندس پرویزی، با بیان اینکه در حال حاضر 400 روستا در استان به وسیله تانکر آبرسانی می شوند، گفت: مسئولین ذی ربط می توانند از ظرفیت و پتانسیل دهیاران و دهیاری ها ی استان نیز در این زمینه به نحو مطلوب بهره گیری نمایند.
وی به برگزاری جلسه شورای عالی آب کشور با دستور کار انتقال آب از دریای عمان به استان های مرکزی کشور خبر داد و افزود: در این جلسه، مسائل و مشکلات استان از حیث آب شرب،کشاورزی و صنعت و معدن به سمع و نظر مسئولین کشوری از جمله معاون اول رئیس جمهوری رسانده شده و دستورات لازم در این زمینه نیز از سوی ایشان صادر گردید.
وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده کشور اعتبارات مناسبی در حوزه آبرسانی پیش بینی شده است، گفت: امید است بتوانیم از این اعتبارات، سهم قابل توجهی با توجه به مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد برای خراسان جنوبی جذب نماییم.
وی به سفر دکتر نوبخت به استان اشاره کرد و افزود: با پیگیری های مستمر و جدی که در این زمینه صورت گرفت، به دستور ایشان مقرر شد صد در صد اعتبارات سفر ایشان به استان خصوصاً حوزه آبرسانی روستایی تخصیص داده شود.
وی ادامه داد: در جلسه اخیر هیات دولت، مبلغ یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی در استان خراسان جنوبی با اولویت محصولات زعفران و انار در شهرستان های فردوس،بشرویه و سرایان اختصاص یافت.
وی به نوسازی شبکه آبرسانی در شهرها و روستاهای استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، بالغ بر 20 درصد از منابع آبی به دلیل فرسودگی شبکه و یا استفاده نادرست از آب، هدر رفت منابع آبی وجود دارد که با نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی، می توان جلوی بخش اعظمی از هدر رفت آب را گرفت.
این گزارش حاکیست؛ در این جلسه که با حضور مسئولین ذی ربط استانی برگزار شده بود، مسائل و مشکلات مربوط به حوزه آبرسانی روستایی، تانکرها و نیز حقوق آبداران به صورت موردی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal