۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1395/12/02 زمینه اشتغال در حوزه صنایع دستی و گردشگری در مناطق عشایری استان افزایش یابد
زمینه اشتغال در حوزه صنایع دستی و گردشگری در مناطق عشایری استان افزایش یابد
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی که در جلسه شورای عشایری استان سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: عشایر در تامین مایحتاج اساسی جامعه همچون گوشت و مواد لبنی و نیز در حوزه صنایع دستی و هنرهای بومی نقش مهمی را بر عهده دارند.
مهندس فرهادی با اشاره به نقش عشایر در تامین امنیت مناطق مرزی افزود: با توجه به آمار و اطلاعاتی که مدیران دستگاههای اجرایی ذی ربط ارائه دادند، در بحث برخورداری خانواده های عشایری مشخص است که تفاوت قابل توجهی با امکانات موجود در منطق شهری یا حتی روستایی وجود دارد.
رئیس شورای عشایری استان، با تاکید بر ضرورت ارائه آموزش های تخصصی به عشایر، در حوزه دام پروری و ... توسط امور عشایری و فنی و حرفه ای استان افزود: توانمند سازی مهارتی عشایر باعث رشد بهره وری و ایجاد رفاه نسبی در این قشر از جامعه خواهد شد.
فرهادی در ادامه با اشاره به لزوم برنامه ریزی دستگاه های متولی در زمینه مباحث فرهنگی جهت ارائه برنامه های مناسب، در مناسبت های مختلف به جامعه عشایری، اضافه کرد: بهره گیری از ظرفیت روحانیون در برنامه های مختلف مد نظر متولیان امر قرار گیرد.
وی، با تاکید بر لزوم تامین آب در مناطق عشایری استان، از محل اعتبارات موجود و ماده 12 افزود: در بحث ایل راه ها از محل اعتبارات ماده 12 مبلغی تامین شده که با هماهنگی هایی که بین ادارات کل حمل و نقل و راهداری و امور عشایری صورت خواهد گرفت، طرح ها اجرائی خواهند شد.
بر پایه این گزارش، در این جلسه مباحثی همچمون بررسی راه کارهای چگونگی تامین آب شرب کانون اسکان مهردشت درح شهرستان سربیشه و چاه مسافر طبس، بررسی راه کارهای اجرایی تامین برق مورد نیاز جامعه عشایری در مناطق ییلاقی با استفاده از انرژی های نو، چگونگی ساماندهی ایل راه ها و گذرگاه های مناطق عشایری و ... مورد بحث و تبادل نظر اعضاء شورای عشایری استان قرار گرفت.
 

 
تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal