۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1395/12/05 آینده استان در گرو مدیریت صحیح منابع آب است
آینده استان در گرو مدیریت صحیح منابع آب است
استاندار خراسان جنوبی که در جلسه مشترک کارگروه آب کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود: با توجه به اینکه طی سالیان گذشته تلاش ما معطوف به تامین و آبرسانی به مناطق شهری و روستایی مختلف بوده است، در بحث بازسازی و و نگهداری تاسیسات آب شهری و روستایی نتوانستیم موفق باشیم.
مهندس پرویزی، با اشاره ضرورت پایدار سازی و حفظ منابع آب، تصریح کرد: برای استمرار کشاورزی و دامپروری در سطح استان، باید شرایطی ایجاد کنیم تا بخشی از منابع آبی ما با استفاده از روش های جایگزینی مثل مدیریت پساب ها، به کمک دشت ها آمده تا در آینده حوزه آب استان به خطر نیفتد.
استاندار خراسان جنوبی، با تاکید بر اینکه در حال حاضر مردم شرایط و کمبودهای منابع اب در استان را درک کرده اند، ادامه داد: در چند ماه گذشته اعتبارات ما در طرح ها و پروژه هایی استفاده شد که هم مدیریت بحران را تسهیل می کنند و هم در بحث خشکسالی می توانند تاثیر گذار باشند.
وی، با اشاره به قول مساعد وزیرجهاد کشاورزی در خصوص اجرای طرح های آبیاری تحت فشار و انتقال آب، گفت: وزارت نیرو در بخش آب شرب اقدامات مناسبی انجام داده که اطلاع رسانی خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان، با بیان اینکه حوزه منابع آبی وضع خوبی در کل کشور نداریم، افزود: در حال حاضر بسیاری از استان ها درگیر مسائلی نظیر فرونشست زمین و کاهش شدید منابع آب هستند و فعالین بخش کشاورزی استان نیز سالهاست برای ادامه کار خود هزینه می کنند.
وی، با اشاره به ضرورت تلاش برای بهبود شرایط و اوضاع منابع آب، آینده استان را در گرو مدیریت صحیح منابع آب دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه طی سالیان گذشته تلاش ما معطوف به تامین و آبرسانی به مناطق شهری و روستایی مختلف بوده است، در بحث بازسازی و نگهداری تاسیسات آب نتوانستیم موفق باشیم.
پرویزی، در بخش دیگری از سخنان خود به تمهیدات پیشبینی شده برنامه ششم در این بخش اشاره کرد و ادامه داد: 20 تا 30 درصد آبی را که با هزینه بسیار بالا به دست می آوریم در اثر فرسودگی شبکه از دست می دهیم که امیدواریم با تمهیدات پیش بینی شده جلو آن را بگیریم.
وی مراقبت و احصاء معایب شبکه های آبرسانی را مورد تاکید قرار داد، وافزود: با توجه به بارندگی های خوب اخیر و پر شدن سدها و بندهای خاکی موجود، از این فرصت برای شناخت معایب سد ها استفاده کنید.
مهندس پرویزی، با تاکید بر اینکه تلاش همه دستگاه های ذی ربط باید معطوف به جذب اعتبارات بیشتر از کشور باشد، اضافه کرد: در حال حاضر بخش عمده فعالیت های ما در حوزه آب استان، در بخش آب شرب است، ولی در آینده برنامه ریزی استان روی منابع آب خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان، در بخش پایانی جلسه ، تشویق و ایجاد انگیزه برای ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه آب را مهم برشمرد و افزود: اهمیت این موضوع از این جهت است که ارزش آب برای استان ما حیاتی است.
تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal