۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1402/08/28 مسئولیت های اجتماعی معادن استان ساماندهی شوند
مسئولیت های اجتماعی معادن استان ساماندهی شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خواستار ارائه فهرست اقدامات مربوط به مسئولیت های اجتماعی معادن توسط خانه صنعت و معدن شد و گفت: مسئولیت های اجتماعی معادن استان باید ساماندهی شوند.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، علیرضا عباس زاده امروز (27 آبان ماه ) در شورای معادن استان اظهار داشت: اگر تمدید پروانه فعالیت معادن جزو اختیارات شورای معادن است باید بعد از بررسی های کارشناسی، پروانه ها به مدت 6 ماه دیگر تمدید شود.
معاون استاندار با بیان اینکه طبق بند «ه» تبصره هفت، دولت موظف است حقوق دولتی معادن را هر سه ماه یک بار به خزانه معین استان واریز کند، افزود: وجود معادن فعال در مناطق و عدم توجه به بُعد اجتماعی و نیازهای اولیه مردم توسط این معادن، سبب نارضایتی هایی شده لذا معادن باید از محل مسئولیت های اجتماعی به روستاها کمک کنند.
وی خواستار ارائه فهرست اقدامات مسئولیت های اجتماعی معادن توسط خانه صنعت و معدن در شورای معادن آینده شد و گفت: توجه به ذهنیت های نادرست در خصوص مسئولیت اجتماعی معادن باید در دستور کار باشد.
به گفته وی؛ معادن هم باید نسبت به نیازهای مردم منطقه و روستاها مسئولیت پذیر باشند.
معاون استاندار با اشاره به بادهای 120 روزه و شرایط آب و هوایی خراسان جنوبی، گفت: معادن ما در شرایط بدی آب و هوا فعالیت دارند لذا باید موانع سد راه تولید در اسرع وقت رفع شود.
 مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این جلسه با اشاره به اولین حضور استان در نمایشگاه بین المللی تهران برای عرضه توانمندی ها، اظهار داشت: سرمایه گذاران زیادی استقبال کردند تا در استان سرمایه گذاری کنند.
احمد آریافر با اشاره به محدوده های مختلف، ذخایر سنگ و ظرفبت های بنتونیت استان تصریح کرد: بهترین سنگ ها و 76 درصد زغال سنگ را در استان داریم ولی جایگاهی نداریم و حتی به دلیل نداشتن برخی زیرساخت های فرآوری،ظرفیت ها، به اسم استان های دیگر معرفی می شود.
به گفته وی؛ در ذخایر فلزی به ویژه طلا جایگاه ویژه ای داریم، ظرفیت تولید شمش طلای ما بالاست و استان باید موانع تولید را رفع کند.
شایان ذکر است؛ در شورای معادن با تمدید پروانه معدن گچ افضل آباد(بهره بردار شهرداری نهبندان ) تا پایان امسال موافقت شد.
در این جلسه در خصوص نصب Gps مختص دستگاه هایی که در مالکیت بهره بردار است و در خصوص سوخت مورد نیاز ماشین آلات سنگین معادن نیز بحث و تبادل نظر شد.
تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal